Zapraszamy do obejrzenia filmu o wybranych etapach cyfryzacji naszego przedsiębiorstwa we współpracy z firmą Sygnity.

W nawiązaniu do artykułu w Kurierze Porannym wyjaśniamy, że proponowane przez nas opłaty za wodę i ścieki w poszczególnych latach taryfowych będą zbliżone do poziomu inflacji. Pieczołowicie dbamy o interesy odbiorców – gdyby nasz wniosek został przez Wody Polskie zaakceptowany, ceny za wodę i ścieki w Białymstoku wciąż byłyby na najniższym poziomie w skali kraju. Podwyżka jest wymuszona wzrostem cen energii, paliwa, materiałów i innych składników niezbędnych w naszej działalności. Wszystkie elementy są prawidłowo ujęte w naszym wniosku taryfowym. Niezatwierdzenie go grozi m.in. wstrzymaniem inwestycji sieciowych na terenie miasta, a w perspektywie rosnących strat na naszej działalności – drastycznym jej ograniczeniem.

Tym razem prezentujemy się z nieco innej, niż zwykle, perspektywy i zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu.

W związku z pytaniami o jakość wody wodociągowej w odniesieniu do pogorszenia stanu wody w rzece Supraśli (brak tlenu powodujący m.in. śnięcie ryb)  informujemy, że dostosowujemy naszą technologię do trudnych warunków i zaopatrujemy odbiorców w wodę spełniającą wymogi Rozporządzenia Ministra Zdrowia dotyczącego jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Nasze służby prowadzą ciągły monitoring ujmowanej i uzdatnianej wody, jakość wody w sieci miejskiej jest też regularnie nadzorowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Białymstoku. 

Bardzo duże zainteresowanie naszą akcją "Złap deszczówkę" (http://www.wobi.pl/odpowiedzialnosc-spoleczna/kampanie-spoleczne/zlap-deszczowke.html) spowodowało szybkie wyczerpanie limitu zgłoszeń i musieliśmy wstrzymać ich przyjmowanie. Obecnie rozpatrujemy wnioski od uczestników. O przekazaniu zbiorników na deszczówkę będzie decydowała kolejność złożenia wniosków, pod warunkiem spełnienia wszystkich regulaminowych kryteriów. Wynik weryfikacji i decyzję o przyznaniu (lub nie) naszej nagrody podamy uczestnikom telefonicznie lub mailowo w terminie 14-18 czerwca br.

 

Uprzejmie informujemy, że 4 czerwca 2021 roku (piątek) Biuro Obsługi Klienta, Kasa oraz pozostałe działy Wodociągów Białostockich, niezwiązane z pracą w ruchu ciągłym, będą nieczynne z uwagi na dzień wolny od pracy przysługujący za święto, które przypadało w sobotę 1 maja br.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego – okraszonego malowniczymi zdjęciami naszego uroczego miasta i regionu – filmu pokazującego niedawno zakończoną renowację około 1-kilometrowego odcinka stalowego rurociągu średnicy 600 mm, którym płynie woda surowa z ujęcia w Wasilkowie do stacji uzdatniania wody w Pietraszach. 

Link do filmu na Youtube 

Prace były wykonywane metodą bezwykopową z zastosowaniem technologii CIPP (cured in place pipe - rura utwardzana na miejscu). W dużym uproszczeniu, technologia ta polega na utworzeniu w odnawianej rurze nowego przewodu, powstałego z nasączonej żywicą wykładziny (tutaj wzmocnionej włóknami szklanymi), poddanej procesowi utwardzenia (w tym przypadku promieniami UV na miejscu).
Wykonawca tej inwestycji – TERKAN Sp. z o.o. Sp. k. – zrealizował ją przy użyciu rękawa renowacyjnego o odporności na ciśnienie 10 barów i sztywności obwodowej SN4, przeznaczonego do rurociągów wody pitnej. W efekcie została zminimalizowana możliwość awarii na tym odcinku ważnego technologicznie rurociągu, wcześniej zagrożonym pęknięciem.

karta2

Wodociągi Białostockie Sp. z o.o. informują, że od 1.02.2021 r. zostaje wznowiona obsługa interesantów w Biurze Obsługi Klienta (BOK) przy ul. Młynowej 52/1 w Białymstoku. Ze względów bezpieczeństwa w obliczu zagrożenia koronawirusem, będzie ona prowadzona w ograniczonym zakresie.

Osobiste wizyty w BOK są dopuszczalne, przestrzegając zasady obecności 2 interesantów w biurze.

Pomimo możliwości osobistej wizyty w BOK, w dalszym ciągu zalecamy załatwianie spraw poprzez kontakt:

  • telefoniczny:

Biuro Obsługi Klienta, tel. (85) 745 -81-70 ( 71,72)

Laboratorium Badania Wody tel. (85) 74-58-220

Gospodarka Wodomierzowa tel. (85) 745-82-91, (85) 745-82-90

Sekretariat tel. (85) 74-58-101

Centrala, tel. (85) 745-81-00

  • listownie na adres: Wodociągi Białostockie Sp. z o.o. ul. Młynowa 52/1, 15-404 Białystok
  • poprzez pocztę elektroniczną, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Internetowe Biuro Obsługi Klienta (e-BOK)

 Apelujemy i zachęcamy do zakładania kont e-BOK za pośrednictwem naszej strony internetowej www.wobi.pl

Zachęcamy również do korzystania z informacji, formularzy i wniosków, umieszczonych na naszej stronie internetowej www.wobi.pl

W razie wątpliwości związanych z odczytami wodomierzy, prosimy o kontakt z odczytywaczem wskazanym w piśmie lub z Działem Sprzedaży, tel. (85) 745-81-21 (22,23,27).

Wznawiamy również przyjmowanie opłat za rachunki gotówką i kartą w Kasie BOK:

poniedziałek - godz.8.00-16.30,

wtorek-piątek - godz. 8.00-14.00.

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia

w atmosferze spokoju, ciepła i życzliwości,

radosnych spotkań w gronie najbliższych 

i odpoczynku od codzienności 

oraz pomyślności w Nowym Roku

życzy

Zarząd i Pracownicy Wodociągów Białostockich