W związku z utrzymującym się wysokim wskaźnikiem zachorowań na COVID - 19, warsztaty edukacyjne pod nazwą "Historia Kropelki Wody", które prowadzone są w przedszkolach na terenie miasta Białegostoku i gminy Wasilków zostają wstrzymane w roku szkolnym 2020 / 2021 do odwołania. 

Przedszkola Samorządowe, które zgłosiły się w roku szkolnym 2019/2020 na zajęcia, lecz ze względu na zamknięcie placówek oświatowych i wprowadzenie podwyższonych środków ostrożności w dobie pandemii nie odbyły się, w momencie przywrócenia prowadzenia warsztatów będą miały pierwszeństwo w ustalaniu nowego terminu na realizację warsztatów edukacyjnych w swoich placówkach.

Działalności Wodociągów Białostockich - polegającej głównie na ciągłym, efektywnym dostarczaniu wody o odpowiedniej jakości oraz całodobowym, skutecznym odbiorze ścieków i bezpiecznym odprowadzaniu ich do środowiska - towarzyszy zamysł uświadamiania społeczności lokalnej co do roli, jaką pełni w niej nasze przedsiębiorstwo. Realizujemy tę intencję m.in. przez dostarczanie wiedzy o wodzie wodociągowej i umacnianie świadomości o korzyściach z jej spożywania czy stosowania w życiu codziennym.   

Wychodząc z założenia, że priorytetem powinno być kształtowanie wiedzy i zdrowych nawyków wśród najmłodszych, podjęliśmy w roku szkolnym 2019/2020 inicjatywę programowej edukacji ekologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Opracowaliśmy w tym celu program warsztatów edukacyjnych pt. „Przygody Kropelki Wody”. Dzięki takiemu fascynującemu połączeniu edukacji i zabawy, dzieci w wieku 5-6 lat zaznajomią się z wodą swoimi zmysłami, poznają jej drogę do naszych kranów, dowiedzą się jak ważna jest w życiu, rozwiną swoją twórczą inicjatywę, zdolności oraz ekologiczną wrażliwość.  

Wagę i znaczenie naszego edukacyjnego przedsięwzięcia podkreślają patronaty honorowe Prezydenta Miasta Białegostoku, Burmistrza Wasilkowa oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkola samorządowe i punkty przedszkolne na terenie naszej działalności (Białystok i gmina Wasilków).

Zgłoszenie odbywa się elektronicznie w oparciu o Regulamin uczestnictwa (obydwa pliki do pobrania poniżej).

Do pobrania: 

pdfRegulamin warsztatów edukacyjnych "Przygody Kropelki Wody"

pdfFormularz zgloszeniowy

wodociagi kropelki male