Duże zainteresowanie tą inicjatywą spowodowało szybkie wyczerpanie limitu zgłoszeń i musieliśmy wstrzymać ich przyjmowanie. Obecnie rozpatrujemy wnioski od uczestników. O przekazaniu zbiorników na deszczówkę będzie decydowała kolejność złożenia wniosków, pod warunkiem spełnienia wszystkich regulaminowych kryteriów. Wynik weryfikacji i decyzję o przyznaniu (lub nie) naszej nagrody podamy uczestnikom telefonicznie lub mailowo w terminie 14-18 czerwca 2021 roku.

Do uczestnictwa w kampanii „Złap deszczówkę” zapraszamy Odbiorców, którzy mają zawartą z naszym przedsiębiorstwem umowę o zaopatrzenie w wodę i/lub odprowadzanie ścieków.

Dzięki tej inicjatywie można:

- zaoszczędzić na poborze wody wodociągowej (i rachunku za nią), zbierając deszczówkę do otrzymanego od nas specjalnego 200-litrowego zbiornika i wykorzystując ją do podlewania, mycia itd.

- wykazać się proekologiczną postawą poprzez udział w poprawianiu retencji wód opadowych oraz ochronie drzewostanu rezygnując z druków papierowych i korzystając z konta w elektronicznym Biurze Obsługi Klienta (eBOK) z opcją otrzymywania faktur elektronicznych (e-Faktura).

 

Wodociagi naklejka wiz 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego warto zbierać deszczówkę?

  • Zbieranie wody deszczowej jest nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne. Uzyskujemy dzięki temu oszczędności finansowe związane z mniejszym zużyciem opomiarowanej wody wodociągowej oraz uniknięciem opłat za odprowadzanie niewykorzystanej deszczówki do sieci kanalizacyjnej.
  • Deszczówka, pod warunkiem zbierania jej w czystym środowisku, ma bardzo dobre właściwości: jest bardzo miękka, kwaśna, nie zawiera magnezu i wapnia.
  • W zależności od powierzchni dachu w ciągu kilku minut przy wsparciu systemu rynnowego i intensywnych opadach można zebrać nawet kilkadziesiąt litrów wody.
  • Tak zgromadzoną wodę deszczową możemy ponownie wykorzystać w gospodarstwie domowym, na przykład do podlewania ogrodu czy też mycia samochodu.

 

Zachęcamy do szybkiej decyzji, ponieważ ilość zbiorników jest ograniczona!

 

Regulamin:

pdfRegulamin Złap deszczówkę.pdf511.10 KB