Ułatwienia dostępu

 • Skalowanie treści 100%
 • Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%

21-23.09.2022 r.

Wyzwania branży wod.-kan. w zakresie gospodarki wodno-ściekowej

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechnika Białostocka,
ul. Wiejska 45E, 15-351 Białystok
Aula C im. prof. Andrzeja Królikowskiego. Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska, ul. Wiejska 45E (wejście od ulicy Świerkowej)

Konferencja Naukowo-Techniczna pn.

Wyzwania branży wod.-kan. w zakresie gospodarki wodno-ściekowej

To wydarzenie - o ogólnopolskim charakterze - odbędzie się w dniach 21-23 września 2022 r. na terenie Politechniki Białostockiej, która jest współorganizatorem Konferencji.

Niniejsze przedsięwzięcie jest organizowane w celu:

- wymiany wiedzy, doświadczeń i opinii naukowców oraz praktyków branży wodociągowo-kanalizacyjnej;

- konsolidacji środowiska branżowego w obliczu nowych wyzwań;

- prezentacji przez uczestników swojej działalności, zajmowanej pozycji i osiągnięć w dziedzinach od zarządzania, poprzez technikę i technologię, po badania naukowe.

W ramach Konferencji odbędzie się debata ekspercka o współczesnych uwarunkowaniach, możliwościach skutecznego funkcjonowania, perspektywach rozwoju oraz nowoczesnych rozwiązaniach w działalności polskiego sektora przedsiębiorstw wod.-kan.

Zostaną też zaprezentowane rezultaty zakończonego w bieżącym roku, współfinansowanego z Funduszu Spójności Unii Europejskiej, projektu pt. „Optymalizacja gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta Białegostoku i Gminy Wasilków - I etap” (wraz z wizytą studyjną na obiektach, gdzie zrealizowano część inwestycji).

Program Konferencji

Środa 21.09.2022

 • od 14.00 – Zakwaterowanie uczestników
 • 15.00 – 17.00 – Zwiedzanie Muzeum Pamięci Sybiru   
 • 19.00 – Kolacja

Czwartek 22.09.2022

 • 9.00-9.30 Rejestracja uczestników
 • 9.30-10.00
  Otwarcie konferencji, podpisanie porozumienia pomiędzy Wodociągami Białostockimi a Politechniką Białostocką
  dr hab. Tadeusz Truskolaski, prof. Uniwersytetu w Białymstoku, Prezydent Białegostoku, Prezes Unii Metropolii Polskich
  dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. Politechniki Białostockiej, Rektor Politechniki Białostockiej
  Beata Wiśniewska, Prezes Zarządu Wodociągów Białostockich Sp. z o. o. w Białymstoku
  Jarosław Poniatowicz, Wiceprezes Zarządu Wodociągów Białostockich Sp. z o. o. w Białymstoku
 • 10.00-13.00 Sesja plenarna
  Moderator sesji:
  prof. dr hab. inż. Katarzyna Ignatowicz, Kierownik Katedry Technologii w Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej
  10.00-10.15 Optymalizacja gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta Białegostoku i Gminy Wasilków
  Beata Wiśniewska, Prezes Zarządu Wodociągów Białostockich Sp. z o. o. w Białymstoku
  10.15-10.35 Nowe kierunki technicznej ochrony wód w gospodarce wodno-ściekowej
  prof. ndz. dr hab. inż. Marek Gromiec, Przewodniczący Komisji Gospodarki Wodno-Ściekowej Państwowej Rady Gospodarki Wodnej, Doradca ds. Gospodarki Wodnej Komisji Środowiska Senatu RP, Członek Komitetu Inżynierii Środowiska PAN
  10.35-10.55 Przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne wobec wyzwań gospodarki o obiegu zamkniętym
  dr hab. inż. Monika Żubrowska-Sudoł, prof. Politechniki Warszawskiej, Kierownik Zakładu Zaopatrzenia w Wodę i Odprowadzania Ścieków Politechniki Warszawskiej
  10.55-11.15 Regionalna gospodarka wodna, ściekowa i osadowa w aglomeracji tarnowskiej
  dr inż. Tadeusz Rzepecki, Przewodniczący Rady Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, Prezes Zarządu Tarnowskich Wodociągów Sp. z o. o.
 • 11.15-11.30 Przerwa kawowa

Zobacz cały program

Współorganizator

PB

Politechnika Białostocka – wiedza, praktyka, innowacje!

Politechnika Białostocka to największa uczelnia techniczna w północno-wschodniej Polsce. Może poszczycić się ponad 70-letnią tradycją kształcenia inżynierów i młodych naukowców. Obecnie na 6 wydziałach na 30 kierunkach studiów I i II stopnia kształci się blisko 7 tysięcy studentów. Ofertę edukacyjną tworzą kierunki studiów inżynierskich, licencjackich oraz magisterskich: od architektury, budownictwa, poprzez energetykę, automatykę i robotykę, logistykę, informatykę, leśnictwo, po zarządzanie i inżynierię usług. Uczelnia prowadzi Szkołę Doktorską oraz wiele studiów podyplomowych odpowiadających potrzebom rynku.

To nie tylko miejsce łączące interdyscyplinarną wiedzę z praktycznymi umiejętnościami, ale także kuźnia naukowych patentów i rozwiązań technologicznych, które zmieniają życie na lepsze.

Uczelnia jest otwarta na współpracę z pracodawcami z regionu, którzy współtworzą program studiów i  mają wpływ na kształcenie specjalistów poszukiwanych na rynku pracy. Jej atutem jest budowanie relacji z biznesem i całym otoczeniem społeczno-gospodarczym, które czerpią z bogactwa wiedzy, możliwości badawczo-rozwojowych naukowców, jak i wysokich kompetencji absolwentów PB. Przy Uczelni działa Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości wspierający studenckie startupy.

Politechnika Białostocka wyróżnia się szeroko zakrojoną współpracą międzynarodową. Osiem kierunków studiów wyróżnionych jest europejskim certyfikatem EUR-ACE®, a w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022 Politechnika Białostocka jest 2. uczelnią w Polsce i 1. wśród uczelni technicznych o najwyższym procencie studentów przyjeżdżających z zagranicy. Uczelnia prowadzi program podwójnego dyplomowania z kilkunastoma uczelniami, umożliwiając studentom studia zagraniczne m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii czy Danii.

Potencjał uczelni tworzy doświadczona kadra praktyków i utalentowanych, kreatywnych  studentów, ale i znakomita infrastruktura techniczna w postaci innowacyjnych laboratoriów oraz pracowni specjalistycznych. Na terenie PB znajduje się bogato wyposażona i nowoczesna Biblioteka,  laboratoria języków obcych oraz wielofunkcyjna hala sportowa.

Partnerzy

npi

NPI Spółka z o.o.

Firma NPI Spółka z o.o. od kilkunastu lat jest jednym z najważniejszych dostawców armatury przemysłowej w Polsce. W naszej ofercie znajdziecie Państwo armaturę najwyższej jakości. Sprzęt, który oddajemy w ręce naszych klientów pochodzi zawsze od najlepszych producentów. Ich doświadczenie i nasza pasja sprawiają, że to co oferujemy jest wyjątkowe zarówno pod względem parametrów, jak również innowacyjności.

Dzięki własnym halom magazynowym i zaangażowaniu naszych dostawców jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom stałe dostawy oraz sprostać nawet najtrudniejszym zamówieniom. Nasza oferta jest stale aktualizowana o najnowsze osiągnięcia techniczne by zawsze była na czasie.

Endress

Endress+Hauser

Endress+Hauser to światowy lider w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej dla wielu branż przemysłu, z kompleksowym portfolio obejmującym większość możliwych pomiarów.
Szwajcarska Grupa zatrudnia ponad 15 000 pracowników w 120 krajach świata. W Polsce od ponad 25 lat jest partnerem zarówno dla wiodących koncernów, jak również sektora MŚP, wspierając polskie firmy i zakłady produkcyjne w cyfrowej transformacji, optymalizacji procesów oraz redukcji wpływu na środowisko.

xylem

Xylem Water Solutions Polska

Spółka zajmująca się technologią wodną, będąca częścią globalnej grupy, obecnej w 150 krajach. Jest zaangażowana w rozwiązywanie, dzięki swojej innowacyjnej technologii, kluczowych problemów związanych z wodą i infrastrukturą. Firma tworzy bardziej zrównoważony świat, umożliwiając klientom optymalizację zarządzania wodą i zasobami oraz pomaga społecznościom w zakresie bezpieczeństwa wodnego. Zaangażowanie 17 000 pracowników pozwoliło osiągnąć firmie przychody w wys. 5,2 mld dol. w 2021 r.

tsteco

TsT eco Sp. z o.o.

Firma TsT eco Sp. z o.o. oferuje innowacyjne i niezawodne rozwiązania w ochronie środowiska. Wysoka jakość dostarczanych urządzeń oraz zadowolenie klienta są naszymi najważniejszymi priorytetami. Udaje nam się to osiągnąć dzięki współpracy z światowymi liderami w swych dziedzinach. Reprezentujemy w Polsce na wyłączność austriackiego producenta zgarniaczy do osadników Tschuda GmbH oraz niemieckiego producenta suszarni słonecznych firmę Thermo-System. Ponadto na ternie całej Polski prowadzimy sprzedaż pomp i urządzeń firmy Xylem Water Solution oraz szklarni systemowych Venlo lub dwuspadowych dla słonecznych suszarni osadów jak również dla ogrodnictwa.

KanRo ltd

KanRo Ltd Sp. z o.o.

Firma KanRo Ltd Sp. z o. o. powstała w marcu 1992 roku w Białymstoku. Od ponad 30 lat zajmujemy się sprzedażą i serwisem maszyn oraz urządzeń do czyszczenia i monitoringu sieci wodno-kanalizacyjnych. W połowie lat 90-tych rozpoczęliśmy produkcję własnych urządzeń mechanicznych i wysokociśnieniowych do czyszczenia kanalizacji. Urządzenia te produkowane są w oparciu o najnowsze rozwiązania i technologie. W okresie wieloletniej działalności, w Polsce i Europie zdobyliśmy liczne grono stałych odbiorców. Nasze urządzenia pracują w wielu dużych, średnich oraz małych Przedsiębiorstwach Wodociągów i Kanalizacji, Zakładach Przemysłowych, Zakładach Komunalnych, Spółdzielniach Mieszkaniowych, a także prywatnych firmach o profilu kanalizacyjnym.

aplisens

APLISENS S.A.

Firma APLISENS S.A. jest polskim producentem przemysłowej aparatury kontrolno-pomiarowej. Produkuje szeroką gamę wysokiej jakości urządzeń do pomiaru ciśnienia, poziomu, temperatury i przepływu. Dodatkowo firma świadczy usługi doradcze związane z aplikacjami produkowanej aparatury, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Aarsleff

Aarsleff Sp. z o.o.

Aarsleff Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Per Aarsleff z siedzibą w Danii, który działa w świecie od 75 lat. Aarsleff jest firmą kompletną „Wykonawcą 360°” posiadającym własną, zaawansowaną technologicznie produkcję wykładzin. Jesteśmy największym instalatorem i producentem wykładzin szklanych i filcowych służących do renowacji sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz instalacji przemysłowych w Europie z roczną produkcją przekraczającą milion metrów. Wykładziny montujemy od 1978 roku. Wykorzystując technologię LED, UV, wodę lub parę oraz panele GRP, jesteśmy w stanie odnowić praktycznie każdy istniejący system rur, profil, długość i średnicę przy minimalnym zakłóceniu życia w mieście.

eko partnerzy

Eko Partnerzy Sp. z o.o.

Powstaliśmy w 2005 roku jako firma inżynieryjna ukierunkowana na realizację zagadnień związanych z ochroną środowiska w zakładach przemysłowych branży gospodarowania i przetwarzania odpadów, a w szczególności w przedsiębiorstwach komunalnych zajmujących się gospodarką wodno – ściekową oraz gospodarką odpadami stałymi. Naszą kadrę stanowią inżynierowie z ugruntowaną wiedzą i doświadczeniem w projektowaniu i realizacji inwestycji z zakresu: uzdatniania wody, oczyszczania ścieków, oczyszczania powietrza z gazów złowonnych zawierających substancje niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz uciążliwe dla otoczenia. Wyrazem posiadanych kwalifikacji i jakości naszej pracy są dziesiątki zrealizowanych na terenie Polski i poza jej granicami inwestycji, a także liczne nagrody, certyfikaty i uzyskane patenty.

wavin

Wavin

Wavin jest innowacyjnym dostawcą rozwiązań dla budownictwa i infrastruktury na wielu kontynentach. Wspierana ponad 70-letnim doświadczeniem, firma przygotowana jest do sprostania największym światowym wyzwaniom w zakresie: bezpiecznego i skutecznego zaopatrzenia w wodę, poprawy warunków sanitarnych i higienicznych, miast odpornych na zmiany klimatu i bardziej wydajnych budynków. W Wavin skupiamy się na tworzeniu pozytywnych zmian na świecie, a naszą pasją jest budowanie zdrowego, zrównoważonego środowiska. Angażujemy się i współpracujemy z liderami miast , inżynierami, planistami i instalatorami, aby miasta były przyszłościowe, a budynki komfortowe i energooszczędne.

auma

AUMA

AUMA jest wiodącym producentem elektrycznych napędów ustawczych do automatyzacji armatur przemysłowych. Jedną z branż dla której dostarczane są produkty AUMA jest sektor gospodarki wodnej. Bez względu na to, czy chodzi o pozyskiwanie i dystrybucję wody pitnej, czy oczyszczanie ścieków, czy też budowę stalowych konstrukcji wodnych – napędy ustawcze AUMA zapewniają niezawodną automatyzację armatury dowolnej wielkości i typu. AUMA Polska Sp. z o.o. świadczy usługi w zakresie dostaw napędów, części zamiennych oraz świadczy usługi serwisowe gwarancyjne i pogwarancyjne na terenie Polski. Centrala firmy mieści się w Sosnowcu a trzy biura regionalne z serwisem zlokalizowane są w Warszawie, Wrześni i Rumii.

wodociag marecki

Wodociąg Marecki

Wodociąg Marecki to młoda firma wodociągowo-kanalizacyjna, działająca na terenie podwarszawskich Marek. W ciągu niespełna ćwierćwiecza wybudowała niemal od zera sieć kanalizacji sanitarnej (liczącą obecnie ponad 218 km) oraz rozbudowała sieć wodociągową (do niemal 148 km). Realizacja tych inwestycji nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie Unii Europejskiej (łącznie 107 mln zł dotacji), funduszy ochrony środowiska i samorządu Marek – jedynego udziałowca firmy. Obecnie przedsiębiorstwo dysponuje dwiema stacjami uzdatniania wody, które w ubiegłym roku wtłoczyły do sieci 1,8 mln m. sześc. wody. Na mocy umowy z miastem Wodociąg Marecki dba również o właściwą eksploatację sieci kanalizacji deszczowej. Firma prowadzi także ekologiczne działania edukacyjne wśród dzieci i dorosłych, których głównym tematem jest ochrona zasobów wody.

AquaRD

AquaRD Sp. z o.o.

Misją firmy AquaRD Sp. z o.o. jest poszukiwanie nowych technologii i ich wykorzystywanie w procesie projektowania nowych rozwiązań z dziedziny sterowania, kontroli, komunikacji i transmisji bezprzewodowej oraz systemów optymalizacji dystrybucji zasobów wody. AQUARD wspiera cały proces zarządzania siecią wodociągową począwszy od pomiaru wielkości fizykochemicznych niezbędnych do takiego procesu (przepływ, ciśnienie, temperatura, pomiary jakościowe), poprzez transmisję danych, wizualizację SCADA, odczyt wodomierzy, GIS, model sieci skończywszy na eksperckich aplikacjach. Projektujemy, produkujemy i dostarczamy klientom autorskie urządzenia, które pozwalają na kompleksową obsługę nawet najbardziej zaawansowanych systemów wodociągowych.

fusion polska

Grupa Fusion

Grupa Fusion zapoczątkowała technologię łączenia rur polietylenowych w Wielkiej Brytanii, rozpowszechniła ją na całym świecie oraz kontynuuje dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla wielu branż. Firma Fusion została członkiem Grupy AVK w 2017 roku w ramach współpracy partnerskiej, która pozwoliła na rozszerzenie oferty produktów i usług oraz rozbudowę zaplecza produkcyjnego i połączenie wiedzy technicznej i pomysłów. Ponad 50 lat Doświadczeń w Rozwiązaniach z Polietylenu. Działania Fusion są oparte na wiedzy i doświadczeniu naszych pracowników oraz ich pasji w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań. Od ponad 50 lat wspieramy naszych Klientów kompleksowymi pakietami rozwiązań w zakresie produktów polietylenowych dla infrastruktury gazowej i wodnej, górnictwa, przemysłu energetycznego i rolniczego.

astor

ASTOR

Firma ASTOR od 35 lat wspiera podnoszenie efektywności procesów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze (m.in. produkcja wody i ścieków), dostarczając rozwiązania automatyki przemysłowej, systemy IT do zarządzania produkcją, systemy zarządzania energią oraz robotyki. Rozwiązania i know-how wspierają podnoszenie efektywności energetycznej zakładów produkcyjnych. Kierunek wspierania rozwoju i transformacji naszych Klientów wyznacza Przemysł 4.0. W portfolio firmy znajdują się systemy sterowania Emerson Industrial Automation&Control, Horner APG oraz Astraada, oprogramowanie przemysłowe AVEVA (dawniej Wonderware), roboty przemysłowe Kawasaki Robotics i Epson, produkty do bezprzewodowej transmisji danych SATEL Oy i Astraada, a także falowniki, panele HMI i urządzenia sieciowe Astraada. Firma oferuje usługi doradcze oraz szkolenia.

esmil

Prodeko-Ełk Sp.z o.o. ESMIL Group

Prodeko-Ełk Sp.z o.o. wchodzi do składu ESMIL Group, wiodącego światowego producenta urządzeń do oczyszczania ścieków oraz dostawcy zaawansowanych technologicznych rozwiązań w zakresie oczyszczania i uzdatniania wody w różnych gałęziach przemysłu. W ciągu ponad 25 lat istnienia firmy zostało zrealizowano około 2 000 projektów w branży oczyszczania ścieków i odwadniania osadu w ponad 40 państwach na świecie. W naszej ofercie znajdziecie mn.i. kraty i sita, przenośniki i prasy, separatory tłuszczu i piasku, zastawki kanałowe, systemy napowietrzania, urządzenia dla osadników, flotatory, odwadniacze i zagęszczacze osadu oraz kontenerowy stacji oczyszczania ścieków i obróbki osadu.

DIEHL METERING

DIEHL METERING

Jesteśmy firmą z ponad 30-letnim doświadczeniem na polskim rynku. Należymy do grupy DIEHL METERING, która skupia 14 przedstawicielstw oraz sieć lokalnych partnerów na całym świecie. W naszym zakładzie w Bażanowicach zatrudniamy ponad 350 osób, produkujemy rocznie ponad 2 mln wodomierzy oraz 1 mln modułów radiowych IZAR. Specjalizujemy się we wdrażaniu kompleksowych rozwiązań w przedsiębiorstwach wodociągowych, ciepłowniczych, energetycznych oraz gminach, spółdzielniach mieszkaniowych i zakładach przemysłowych.

JAFAR

Jafar S.A.

Fabryka Armatur Jafar S.A. specjalizuje się w produkcji armatury żeliwnej przeciwpożarowej do wody, gazu i ścieków oraz wykonuje armaturę sanitarną i sieci domowej. Wysoka jakość wyrobów oraz ciągłe wdrażanie nowych rozwiązań pozwoliło na zajęcie wiodącej pozycji na rynku krajowym. Produkty JAFAR zyskały również uznanie wśród zagranicznych odbiorców. Głównym celem JAFAR S.A. jest produkcja oraz dystrybucja szerokiej gamy wyrobów stosowanych w dostawie wody, systemach nawadniających, oczyszczalniach ścieków, stacjach uzdatniania wody, instalacjach oraz stacjach gazowych, przepompowniach i systemach przeciwpożarowych. Podstawowym założeniem jest produkcja wyrobów o takim poziomie jakości, który spełni wymagania i oczekiwania wszystkich klientów.

sygnity

Sygnity SA

Sygnity SA jest sprawdzonym wieloletnim partnerem dla organizacji publicznych i prywatnych Przez ostatnie 30 lat spółka aktywnie uczestniczyła w cyfrowej transformacji polskiej gospodarki i administracji publicznej. Dzięki temu doświadczeniu i głębokiemu zrozumieniu technologii i procesów biznesowych, jest wiarygodnym partnerem na nowe czasy dla instytucji publicznych i prywatnych. Główny zakres działalności to produkcja, wdrażanie oraz serwisowanie oprogramowania, integracja infrastrukturalna i aplikacyjna oraz doradztwo IT. Od ponad 25 lat wspieramy przedsiębiorstwa wod-kan w cyfrowej transformacji dostarczając m.in. kompleksowe rozwiązania do zarządzania majątkiem sieciowym GIS, zarządzania pracą brygad, budowaniu inteligentnych sieci czy archiwizacji i zarządzania dokumentami.

dhi

DHI Polska Sp. z o.o.

Założona w 2006 roku DHI Polska Sp. z o.o. jest częścią Grupy DHI z siedzibą w Danii, niezależnej organizacji badawczej skoncentrowanej na poprawie wiedzy, praktyk inżynierskich oraz szeroko rozumianej technologii w obszarze wody i środowiska. DHI Polska przez lata obecności na rynku zrealizowała szereg projektów w różnych dziedzinach swojej aktywności biznesowej. Przez 15 lat działalności przeszkoliliśmy ponad 1 000 osób z zakresu obsługi rodziny oprogramowania Mike. DHI Polska zbudowało i obsługuje szereg systemów wspierania decyzji, które każdego dnia wraz ze standardowym oprogramowaniem pozwalają naszym klientom na podniesienie poziomu świadczonych usług oraz zapewniają namacalne korzyści w zakresie finansowym, technicznym lub operacyjnym.

ewe

EWE Armatura Polska Sp. z o.o.

Firma EWE Armatura Polska Sp. z o.o. powstała w 2001 roku jako spółka córka firmy WILHELM EWE GmbH & Co. z Brunszwiku (Braunschweig, Niemcy). Istotą działalności spółki jest promocja i sprzedaż produktów firmy WILHELM EWE. Istniejąca na niemieckim rynku od 1946 roku firma WILHELM EWE GmbH & Co. jest producentem armatury wodociągowej oraz gazowej. Specjalizuje się w wytwarzaniu kompletnych wodociągowych przyłączy domowych, począwszy od nawiertek na rurociągach głównych, a skończywszy na zestawach wodomierzowych montowanych na granicy sieci zewnętrznej i instalacji wewnętrznej. Wszystkie produkty firmy są atestowane, certyfikowane i poddane ocenom technicznym.

ritbet

RITBET

RITBET jest firmą rodzinną, działającą na rynku materiałów budowlanych od 1989 roku. Dostarczamy na rynek Polski betonowe oraz żelbetowe prefabrykaty do budowy kanalizacji. W 2007 roku, jako pierwsza firma na wschód od Wisły, uruchomiliśmy linię produkcyjną do kręgów betonowych łączonych na uszczelkę, z automatycznie montowanymi szerokimi szczeblami złazowymi w kolorze żółtym. Pod koniec 2011 roku, przy wsparciu środków unijnych, jako trzecia firma w Polsce i dwudziesta ósma na świecie, kupiliśmy innowacyjną technologicznie, linię do produkcji monolitycznych podstaw studni w systemie PERFECT. Stanowią one uzupełnienie naszej oferty jako element składowy studni szczelnych typu DIN, składających się z elementów łączonych na uszczelki gumowe. Dzięki innowacyjnym produktom o doskonałej jakości, posiadamy zadowolonych klientów od Białegostoku po Świnoujście czy Zakopane.

 


 

Patronat Honorowy

herb honorowy patronat jpg

PB

Honorowy Patronat Rektora Politechniki Białostockiej

PZiTS

Honorowy Patronat Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych

30lat izby

Honorowy Patronat Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie

nfosigw

Honorowy Patronat Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 


 

Patronat medialny

wodociagi polskie
wod kan
instal

 

inz bez
inzynieria com
Rynek instalacyjny

 

forum eksploatatora
wodociagi kanalizacja
radio akadera
Zapamiętaj ustawienia
Ustawienia plików cookies
Do działania oraz analizy naszej strony używamy plików cookies. Pomagają nam także zrozumieć w jaki sposób korzystasz z treści i funkcji witryny. Dzięki temu możemy nadal ulepszać i personalizować korzystanie z naszego serwisu. Zapewniamy, że Twoje dane są u nas bezpieczne. Nie przekazujemy ich firmom trzecim. Politykę prywatności.
Zaznacz wszystkie zgody
Odrzuć wszystko
Przeczytaj więcej
Funkcjonalne
Te pliki cookie są potrzebne do prawidłowego działania witryny. Nie możesz ich wyłączyć.
Niezbędne pliki cookies
Te pliki cookie są konieczne do prawidłowego działania serwisu dlatego też nie można ich wyłączyć z tego poziomu, korzystanie z tych plików nie wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych. W ustawieniach przeglądarki możliwe jest ich wyłączenie co może jednak zakłócić prawidłowe działanie serwisu.
Akceptuję
Odrzucam