Zapraszamy do obejrzenia krótkiego – okraszonego malowniczymi zdjęciami naszego uroczego miasta i regionu – filmu pokazującego niedawno zakończoną renowację około 1-kilometrowego odcinka stalowego rurociągu średnicy 600 mm, którym płynie woda surowa z ujęcia w Wasilkowie do stacji uzdatniania wody w Pietraszach. 

Link do filmu na Youtube 

Prace były wykonywane metodą bezwykopową z zastosowaniem technologii CIPP (cured in place pipe - rura utwardzana na miejscu). W dużym uproszczeniu, technologia ta polega na utworzeniu w odnawianej rurze nowego przewodu, powstałego z nasączonej żywicą wykładziny (tutaj wzmocnionej włóknami szklanymi), poddanej procesowi utwardzenia (w tym przypadku promieniami UV na miejscu).
Wykonawca tej inwestycji – TERKAN Sp. z o.o. Sp. k. – zrealizował ją przy użyciu rękawa renowacyjnego o odporności na ciśnienie 10 barów i sztywności obwodowej SN4, przeznaczonego do rurociągów wody pitnej. W efekcie została zminimalizowana możliwość awarii na tym odcinku ważnego technologicznie rurociągu, wcześniej zagrożonym pęknięciem.