plakat1

 

 Jedną z pewnych oznak nadchodzącej wiosny jest widok żurawi na łąkach, bagnach i torfowiskach (w ostatnich latach również na polach). W naszej okolicy jest takich terenów bardzo dużo. Żuraw to ptak, który z końcem zimy przylatuje do nas jako jeden z pierwszych. Jego klangor słychać już wczesną wiosną. Żurawie są objęte ochroną, gdyż nie występują bardzo licznie w przyrodzie. To ptaki dostojne, lecz bardzo płochliwe. Zamieszkują tereny mokre i podmokłe, przez co są mylone z równie majestatycznymi bocianami.  

Słowo "żuraw" nasuwa wiele skojarzeń. Wodociągi Białostockie dają okazję do wiosennego rozkwitu twórczej wyobraźni i organizują konkurs plastyczny z atrakcyjnymi nagrodami. Do udziału zapraszamy dzieci w wieku 5-11* lat, kiedy zgodnie z tradycją już uczczą pierwszy dzień wiosny, topiąc „Marzannę” w  popularnym wśród starszych uczniów „Dniu Wagarowicza”. 

Najlepsze z nadesłanych prac nie tylko zostaną nagrodzone, ale też posłużą do stworzenia postaci Żurawia będącego znakiem rozpoznawczym Wodociągów Białostockich. 

* W stosunku do Konkursu przed samoistnym "zawieszeniem" (z powodu akcji protestacyjnych w placówkach szkolno-wychowawczych.), przedział wiekowy uczestników został rozszerzony na okres przedszkolny.

Komisja Konkursowa wyłoniła Laureatów w dwóch grupach wiekowych:

5-6 lat – Przedszkola Samorządowe

  • I miejsce - Alicja Drągowska (Przedszkole Samorządowe nr 39 w Białymstoku)
  • II miejsce - Natalia Zalewska (Przedszkole Samorządowe nr 51 „Przyjazne” w Białymstoku)
  • Wyróżnienie - Zuzanna Dąbrowska (Przedszkole Samorządowe nr 64 „Akademia Jasia i Małgosi” w Białymstoku).

7-11 lat – Szkoła Podstawowa

  • I miejsce Ida Stankiewicz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Białymstoku)
  • II miejsce - Grzegorz Sas (Szkoła Podstawowa nr 1 w Białymstoku)
  • III miejsce - Karolina Buraczuk (Szkoła Podstawowa nr 49 w Białymstoku)
  • Wyróżnienia Adam Wrońko (Szkoła Podstawowa nr 49 w Białymstoku), Maja Burzyńska (Szkoła Podstawowa nr 14 w Białymstoku)

 

Wręczenie nagród Laureatom odbędzie się 20 września br. o godz. 14:30 w siedzibie Wodociągów Białostockich Sp. z o.o. przy ul. Młynowej 52/1 (Świetlica).

 

Plik do pobrania:

 pdfREGULAMIN_KONKURSU_Zuraw.pdf